Medyum Nedir

Güvenilir Medyum Kimlerdir?

Ülkemizde dolandırıcılık amacıyla medyum olduğunu iddia eden kişi sayısının çoğalması ile güvenilir medyum kimlerdir sorusunu yoğun bir şekilde soruluyor.

Normalde medyumluk ile ilgili hiçbir eğitimi, yeteneği ve ön görüsü olmayan bazı kişiler insanların inançlarının kullanarak haksız yere para kazanmaya çalışıyorlar. Bu kişilerin yaptıkları işlerin gerçek ve güvenilir medyumluk ile yakından uzaktan bir alakası olmuyor. İnternet üzerinde yer alan güncel yorumlar ile birlikte vatandaşlar güvenilir medyumlar ile sahtekâr medyumların kimler olduğunu daha rahat anlama fırsatı yakalıyor.

Güvenilir Medyumluk Kavramı

İnternet siteleri ve sosyal medya sitelerinde medyumlar ile ilgili yapılan yorumlar ve yaşanmışlıklar hangi medyumların profesyonel ve güvenilir olduklarını ortaya koyuyor. Güvenilir medyum kavramı sunduğu hizmeti donanımlı bir şekilde sunan ve dini kurallara aykırı hareket etmeden gerçekleştirilen ön görüler olarak ortaya çıkıyor. Medyumluk gibi istismara oldukça açık bir meslek dalında iyi bir araştırma sonucu medyumluk ruhsatı olan profesyonellerin tercih edilmesi gerekiyor.

Gerçek Medyumluk Hizmeti

Ülkemizde ne yazık ki medyumluk kavramı yanlış algılanıyor. Medyumluk hizmetini birçok kişinin ön gördüğünün aksine insanlar hakkında geleceğe yönelik haberlere aracılık etme işlemidir. Bu nedenle medyumluk hizmetinin dinimize aykırı olması ya da dinen yasak olan usullerde hizmet sunması düşünülemez. Güvenilir medyumlar bu doğrultuda gerçek medyumluk hizmeti sunan ve bunu dinimizin emir ve kurallarına bağlı bir şekilde sunan kişilerdir. Birçok kişinin düşündüğünün aksine medyumlar ile büyücü olduğunu iddia eden kişilerin karıştırılmaması gerekiyor.

Medyum Yorumlarının Güven Anlamında Önemi

Medyum kavramının tam olarak kavranamaması sebebiyle bazı kişiler geleceğe etki ettiklerinin hatta kişilerin isteklerini yerine getirebildiklerini iddia ediyorlar. Ne yazık ki birçok vatandaş bu sözlere kanıyorlar. Fakat gerçek medyumluk hizmeti tam anlamıyla bir ara buluculuk hizmeti olup geleceğin değiştirilmesi veda taleplerin yerine getirilmesi gibi uygulamaları kapsamıyor.

Doğal olarak medyum olduğunu iddia eden kişiler verdikleri sözlerin hiçbirine yerine getiremiyor. Bu sebeple internet ve sosyal medya üzerindeki yorumları birçok kaynakta okuyarak güvenilir ve işinde profesyonel hizmet sunan medyumlar hakkında bildi edinilebiliyor. Hakkında yapılan olumlu yorumlar oldukça fazla olan ve yorumlarda tutarlılık görülen medyumlar tercih ve güven anlamında oldukça ön plana çıkıyor.

Güvenilir Medyumların Özellikleri

Birçok kişi güvenilir ve işinde iyi hizmet sunan medyumları arıyor. Bu doğrultuda güvenilir ve işinde son derece iyi olan medyumların bazı özellikleri bulunuyor.

Güvenilir medyumların özellikleri ise şu şekildedir;

  • Sundukları hizmeti belgeli bir şekilde ortaya koymaları,
  • Büyücülük gibi kavramları sundukları hizmete alet etmemeleri,
  • Müşterilerine aracı olduklarını iyi bir şekilde anlatarak beklentiyi bu şekilde ortaya koymalı,
  • İnternet üzerinden yapılan yorumlara memnuniyet düzeyi son derece yüksek olmalı,
  • Alanında uzman, bilgili ve yetenekli olmalı,
  • Medyumluk hizmetini sunmada esas amaç para kazanmaktan ziyade insanlara yardım etme olmalıdır.

Alanında uzman ve yetenekli medyumlar tercih edildiğinde kişi medyumluk hizmetini tam ve olması gerektiği ölçüde alabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu